Wystąpienia – Startup Poznań 2014

8 maja 2014r, Sala Ziemi – Pawilon 15, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Program wystąpień:

10.00 – 10.15

Otwarcie

Tomasz Kayser

Miasto Poznań

10.15 – 10.30

Potencjał biznesowy w branży IT na styku uczelni
i biznesu (Jakdojade, Naviexpert)

Andrzej Jaszkiewicz

Politechnika Poznańska/Naviexpert

10.30 – 10.45

Czy tego się można nauczyć – jak kształcimy przyszłych startupowców

Krzysztof Mrugalski

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa

10.45 – 11.00

Włącz się w Business! – oferta AIP dla startupów

Krzysztof Michalski

AIP Business Link

przerwa

11.05 – 11.20

Kluczowe kompetencje w ehandlu

Adam Zygadlewicz

Fundacja Polak 2.0

11.20 – 11.35

Big data a otwarte dane

Krzysztof Madejski

Fundacja ePaństwo

11.35 – 12.00

Możliwości komercyjnego i niekomercyjnego wykorzystania danych publicznych

Bartosz Lewandowski i Wojciech Pelc

Poznańskie Centrum Superkomputerowo – Sieciowe
i Miasto Poznań

przerwa

12.05 – 12.20

Od etatu do startupu – weź sprawy w swoje ręce!

Jakub Tabędzki

Redexperts

12.20 – 12.35

Historia sukcesu jakdojade.pl

Bartosz Burek

Jakdojade.pl

12.35 – 13.00

Jak daleko jest od pomysłu do jego realizacji

Patryk Strzelewicz

Dice+ (wystąpienie w ramach projektu MIND PARK realizowanego przez Poznański Park Technologiczno- Przemysłowy)

przerwa

13.05 – 13.20

Kiedy po pieniądze do funduszu? Słów kilka
o gotowości inwestycyjnej

Wojciech Przygocki

Poznański Park Naukowo – Technologiczny – InQbator Seed

13.20 – 13.35

AIP Seed Capital – jak sfinansować utworzenie MVP (Minimum Viable Product)

Grzegorz Mottl

AIP Seed

13.35 – 14.00

Doświadczenia Inwestora ze współpracy z młodymi przedsiębiorcami

Bartłomiej Gola

SpeedUp Group

przerwa

14.05 – 14.20

Tradycyjna treść w nowoczesnej formie – wspólna misja inwestora i młodej firmy

Michał Szablewski

Audiobook.pl

14.20 – 14.35

Co Startup wiedzieć powinien? – nowa perspektywa finansowa UE

Tadeusz Wojtaszak

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

14.35 – 15.00

Skuteczny ekosystem startupowy regionu – możliwości w nowej perspektywie

Leszek Czech

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

przerwa

15.15- 15.30

Prezentacja laureata konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości w kategorii Startup

TBA

TBA

przerwa

15.30 – 17.00

Hackathon – prezentacje projektów i zakończenie

Miasto Poznań i organizatorzy

Wystąpią:

adam

Adam Zygadlewicz

Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na Wydziale Zarządzania, specjalność: finanse i rachunkowość przedsiębiorstw. Posiada bogate doświadczenie w biznesie. Jest członkiem założycielem Wielkopolskiego Klastra Teleinformatycznego, członkiem zarządu spółek Netguru Sp. z o.o. i Happy Media Sp. z o.o., jak również fundatorem i prezesem zarządu fundacji Polak 2.0, która zajmuje się integracją branży e-commerce.

  andrzej

  Andrzej Jaszkiewicz

  Profesor i Prodziekan na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej, Autor kilkudziesięciu wysokocytowanych publikacji naukowych. Ekspert w zakresie algorytmów ewolucyjnych, inżynierii oprogramowania, nowoczesnych technologii informatycznych.
  Seryjny przedsiębiorca. Pomysłodawca, współzałożyciel, wieloletni członek zarządu, w tym prezes NaviExpert sp z o.o. Pomysłodawca, współzałożyciel, członek rady nadzorczej City-Nav sp. z o.o. (jakdojade.pl).

   Bartlomiej Gola

   Bartłomiej Gola

   Partner zarządzający SpeedUp Group, przedsiębiorca i innowator. Współtwórca kilkunastu startupów technologicznych. Studiował na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Po studiach związał się z branżą marketingową. Tam przeszedł wszystkie szczeble kariery aż do Partnera zarządzającego w BTL Group (udziałowiec i współtwórca) oraz TEQUILA\ Polska. Był twórcą Prezesem zarządu pierwszego polskiego Holdingu reklamowego INDIGITY SA. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych w dziedzinie marketingu i strategii biznesowych. Wieloletni Prezes Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego.

    bartosz

    Bartosz Burek

    Cofunder i CEO w CITY-NAV sp. z o.o. Pomysłodawca serwisu jakdojade.pl. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Z jakdojade.pl związał się jeszcze jako student i po dołączeniu do zespołu zmienił projekt w firmę.
    Jakdojade.pl to nowoczesna wyszukiwarka połączeń komunikacji miejskiej, ułatwiająca podróżowanie po mieście. Serwis tworzy trasy, jakie ułożyłaby osoba dobrze znająca dane połączenie. Serwis znajduje optymalne połączenia komunikacyjne uwzględniając przesiadki, zmiany w rozkładach, czasy przejść pieszo i wiele innych parametrów.

     bartek

     Bartosz Lewandowski

     Od ukończenia studiów związany z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym (PCSS). Obszarem jego zawodowych zainteresowań są zaawansowane usługi sieciowe, systemy portalowe, oraz technologie, usługi i aplikacje z tzw. obszaru otoczenia człowieka, w tym dedykowane użytkownikom mobilnym. Jest liderem technicznym projektu związanego z Miejskim Informatorem Multimedialnym - oficjalną stroną internetową miasta Poznania, gdzie z powodzeniem wdrażane są rozwiązania elektronicznej obsługi mieszkańców.

      grzegorz

      Grzegorz Mottl

      Przedsiębiorca działający na rynku nowych technologii, mediów i telekomunikacji od 2005 roku. Twórca kilkunastu startupów, ostatnio pracował m.in dla Rocket Internet GmbH. Aktualnie zaangażowany jest w działalność AIP Seed Capital, funduszu zalążkowego w ramach ekosystemu AIP, gdzie zajmuje się inwestycjami w nowe podmioty oraz relacjami inwestorskimi.

       krzysztof_ma

       Krzysztof Madejski

       Buduje ogólnopolską społeczność programistów Koduj Dla Polski (http://kodujdlapolski.pl). Jest to projekt Fundacji ePaństwo, która stara się zaangażować innowacyjny potencjał młodych programistów do tworzenia aplikacji wykorzystujących otwarte dane, wspierających interakcje między obywatelami i rządem, i innych o silnym oddziaływaniu społecznym. Programiści i graficy razem z osobami nie-technicznymi tworzą przestrzeń, która łączy osoby z pomysłami, problemami oraz umiejętnościami we wspólnej pracy na rzecz zarówno lokalnych społeczności, jak i ogółu obywateli.

        krzysztof_mi

        Krzysztof Michalski

        Manager Business Link Poznań. Student kierunku Zarządzanie przy Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Z AIP związany od 4 lat. Aktywnie wspierający rozwój poznańskiej przedsiębiorczości akademickiej. Właściciel firmy zajmującej się tworzeniem specjalistycznego oprogramowania w zakresie relacji z klientami oraz doradztwem w obszarze business inteligence czy mobile sale forces. Zafascynowany bardzo szybkim rozwojem mediów społecznościowych i zachowań konsumenckich w realiach dynamicznie rozwijającego się rynku B2B oraz B2C.

         krzysztof_mr

         Krzysztof Mrugalski

         Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, kierunek Towaroznawstwa oraz Politechniki Poznańskiej, kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

         W latach 2009 do 2013 konsultant, trener i kierownik projektów  w firmie doradczej w obszarze zarządzania zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym. Specjalizuje się m. in. we wdrożeniach systemów zarządzania jakością,  systemach pomiaru satysfakcji klienta czy też audytach  wewnętrznych takich systemów jak: ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001, ISO 22001.

         Od 2013 roku pracownik WSNHiD na stanowisku pełnomocnika Rektora ds. jakości kształcenia gdzie odpowiada m. in. na wdrożenie i utrzymanie systemu kontroli jakości kształcenia.

         Jego zainteresowania to rynki kapitałowe,  głównie Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, na której próbuje swoich sił od 4 lat.

          10176038_683156888418730_1968571278903153787_n

          Kuba Tabędzki

          Poznaniak od urodzenia, Przedsiębiorca, Startupowicz. Od kilku lat po wieloletniej przygodzie z korporacją próbuje zmieniać świat na lepsze jako mały przedsiębiorca. Próbuje, błądzi, ale uparcie wstaje po porażkach i dalej walczy o lepsze jutro dla siebie i swoich pracowników. Uważa, że da się sprzedać lód Eskimosom, wierzy w potęgę networkingu oraz szczere intencje.

          Od 9 lat związany z zarządzaniem projektami informatycznymi, od 5 lat w branży internetowej. Pracując dla ComArch, Deloitte, Allegro nauczył się wiele zarówno o rozwiązaniach IT jak i o tym jak można wykorzystać potęgę internetu. Obecnie współwłaściciel Intertnet Startup House Redexperts oraz serwisu uczestnicy.pl służącego do wspierania organizacji wydarzeń.

           leszek

           Leszek Czech

           Zastępca Dyrektora Departamentu Komunikacji Zewnętrznej w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Nadzoruje m.in. komunikację internetową oraz realizację projektu „Wspieramy e-biznes”. Od 6 lat związany z portalem WEB.GOV.PL, autor koncepcji działań wspierających rozwój e-biznesu, w tym działań edukacyjnych, promocyjnych oraz informacyjnych.  W ramach projektu zwolennik zintegrowanych interwencji wspierających rozwój naturalnych ekosystemów biznesowych oraz propagator metodologii zarządzanie portfelem projektów w realizacji celów strategicznych. Certyfikowany menedżer projektów i programów. Członek zespołu trenerów wewnętrznych Akademii PARP specjalizujący się w obszarach Zarządzania Portfelem Projektów, Planowania i Zarządzania Komplementarnością i Synergią Projektów oraz Zarządzania Projektami.

            michal

            Michał Szablewski

            Prezes Zarządu Audiobook.pl Sp. z o.o. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji w Poznaniu. Wiedzę prawniczą, wzbogaconą doświadczeniem w zarządzaniu oraz rozwoju przedsiębiorstw, wykorzystuje pełniąc funkcję prezesa zarządu spółki Audiobook.pl Sp. z o.o. Obecnie zaangażowany jest zwłaszcza w rozwój technologiczny produktów spółki, jak również podejmuje działania ukierunkowane na rozpoczęcie przez nią produkcji audiobooków we współpracy z wydawnictwami. Prywatnie pasjonat książek, ze szczególnym uwzględnieniem XX wiecznej literatury amerykańskiej, oraz samodzielnie organizowanych podróży backpackerskich.

             patryk

             Patryk Strzelewicz

             Doświadczony przedsiębiorca, który w 2004 roku założył Q-WORKSHOP – firmę, będącą liderem w branży produkcji kostek do gry. W 2008 roku wynalazł DICE+ – elektroniczną kostkę do gier. Dwa lata później opracowano pierwszy prototyp. W 2011 roku założył spółkę Game Technologies S.A., która wyprodukowała, DICE+ dostępną m.in. na Apple Store. W 2008 roku otrzymał nagrodę Newsweeka ,,Keep Walking”, a także znalazł się wśród finalistów Przedsiębiorcy Roku Ernst & Young  2007. Wg Magazynu BRIEF uznany za osobę najbardziej kreatywną w biznesie w 2013 roku.

              tadeusz

              Tadeusz Wojtaszak

              Kierownik Działu Sprzedaży Funduszu Pożyczkowego WARP Sp. z o.o. Wieloletni pracownik sektora finansowego i sektora MŚP. Kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności, sprawiło, że doskonale zna bolączki i problemy Polskiego przedsiębiorcy. Ponadto doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w banku jako doradca klienta ds. Produktów Finansowych . Od wielu lat pogłębia swoją wiedzę z zakresu funduszy europejskich i dotacji unijnych i w tych dziedzinach jest wysoko wykwalifikowanym specjalistą. Praca zawodowa dostarczyła mu wielu okazji, żeby przekonać się jak ważne dla firm jest wsparcie i pomoc merytoryczna.

               wojciech

               Wojciech Pelc

               Kierownik Oddziału Serwisów Informacyjnych, Urząd Miasta Poznania. Odpowiedzialny za portal poznan.pl i powiązany z nim system e-usług, Biuletyn Informacji Publicznej, oraz portal wewnętrzny dla pracowników. Początkowo asystent w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, później tłumacz-koordynator we Francusko-Polskiej Wyższej Szkole Nowych Technik Informacyjno-Komunikacyjnych, od 1996 r. w Urzędzie Miasta Poznania. Z wykształcenia romanista, tłumacz języka francuskiego. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu zarządzania jednostkami administracji publicznej oraz zarządzania projektami w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Autor publikacji i artykułów na temat społeczeństwa informacyjnego, wykładowca.

                wojciech_p

                Wojciech Przygocki

                Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademii Ekonomicznej. Związany z InQbatorem Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego od momentu jego powstania. Obecnie manager w funduszu zalążkowym Parku – InQbator Seed, który w ostatnim roku zrealizował 13 inwestycji z obszarów biotechnologii, chemii i ICT.

                Doradca i trener z zakresu źródeł finansowania innowacji, przygotowywania biznesplanów, strategii rozwoju, kontaktów z funduszami kapitałowymi. Prywatnie, miłośnik siatkówki i podróży rowerowych.

                 Zapisz się: