Warsztaty – Startup Poznań 2014

 8 maja 2014r, Foyer Sali Ziemi – Pawilon 15, Międzynarodowe Targi  Poznańskie

Program warsztatów praktycznych:

Ring 1

9.00 – 12.00

3h

Startup pomysłem na kobiecy biznes – zainspiruj się!

Monika Synoradzka, Magdalena Kowalska

CoWalski Aleja Inspiracji/Geek Girls Carrots/SpeedUp Group

12.15 – 15.15

3h

Najpierw ludzie, później biznes – budowanie zespołu w nowo powstałej firmie

Kinga Mann

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa

15.30 – 17.00

1,5h

Jak chronić swoją kreatywność i innowacyjność – o ochronie własności intelektualnej

Bartosz Jóźwiak

Kancelaria Radcy Prawnego Bartosz Jóźwiak

Ring 2

9.00 – 12.00

3h

Prototypowanie usług

Adam Olszewski

Poznańskie Centrum Superkomputerowo – Sieciowe

12.15 – 15.15

3h

Zaprojektuj swój biznes – tworzenie modeli biznesowych

Zuzanna Kaniewska

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

15.30 – 17.00

1,5h

Jak to pokazać – wprowadzenie do projektowania infografiki

Lucyna Talejko-Kwiatkowska

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Warsztaty poprowadzą:

adam

Adam Olszewski

Adam Olszewski – broker innowacji PCSS. Absolwent rusycystyki i anglistyki na UAM, kierunku Sieci komputerowe i aplikacje internetowe na Politechnice Poznańskiej oraz programu TOP 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda, USA. Entuzjasta współpracy nauki z biznesem i kreowania innowacji w Polsce. Animator Przestrzeni Współpracy ZOO. Założyciel i współwłaściciel kilku spółek. Wiceprezes Wielkopolskiego Centrum Klasteringu. Współzałożyciel i menadżer Wielkopolskiego Klastra Teleinformatycznego, skupiającego ponad 100 firm ICT.

  bartosz

  Bartosz Jóźwiak

  Radca prawny wspierający podmioty kreatywne innowacyjne. W swojej praktyce skupia się na budowaniu strategii ochrony własności intelektualnej klientów oraz podejmowaniu konkretnych działań zapewniających tą ochronę. Zajmuje się przede wszystkim prawem własności przemysłowej (patenty, znaki towarowe, wzory przemysłowe), prawem autorskim, tematyką nieuczciwej konkurencji, prawnych relacji pomiędzy przedsiębiorcami a konsumentami, regulacji e-commerce.

  Współpracuje z twórcami, wynalazcami, designerami, artystami, startupami, agencjami reklamowymi, producentami elektroniki użytkowej, międzynarodowym holdingiem consultingowo-szkoleniowym. Tak dobrane portfolio klientów pozwala mu niejednokrotnie uczestniczyć w bezprecedensowych projektach, wymagających wyjścia poza sztywne ramy prawniczego myślenia, otwarcia na aspekty artystyczne czy technologiczne, których zrozumienie jest kluczem do konstruowania sprawnych ram prawnych tego typu rozwiązań.

  Autor publikacji dotyczących relacji prawa patentowego i programów komputerowych.

   kinga

   Kinga Mann

   Absolwentka psychologii na UAM w Poznaniu, podyplomowych studiów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania w firmie oraz studium trenerskiego. Certyfikowany Trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Przez ostatnich kilka lat poszerza swoją wiedzę i profesjonalny warsztat pod okiem coachów, trenerów i konsultantów, m.in. z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Francji w nurcie Organizacyjnej Rozwojowej Analizy Transakcyjnej.

   Posiada doświadczenie, jako HR Business Partner oraz menadżer w zakresie zarządzania zespołami sprzedażowymi.

   W swojej pracy wykorzystuje głównie teoretyczne założenia Analizy Transakcyjnej w celu systemowej diagnozy procesów zachodzących na poziomie organizacji i jednostki.

   Od prawie 8 lat specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń m.in. z zakresu psychologii sprzedaży i zarządzania, HRM, rozwoju umiejętności osobistych oraz coachingiem dla kadry menadżerskiej.

   Zajmuje się również budowaniem strategii HR w organizacjach, a w tym procesami związanymi m.in. z: rekrutacją i selekcją, Assessment Centre/ Development Centre, tworzeniem: profili kompetencyjnych, SOOP, standardów obsługi klienta, systemami motywacyjnymi, ścieżkami rozwoju, zarządzaniem talentami, Employer Brending’iem.

   Trener, coach, konsultant w organizacjach oraz wykładowca akademicki. Twórca wielu autorskich programów szkoleniowych i rozwojowych. Twórczo wykorzystuje różnorodne formy przekazu wiedzy i ćwiczenia umiejętności, aby warsztaty przez nią prowadzone były ciekawą podróżą w głąb siebie.

   Prywatnie fanka pracy z końmi, dobrej książki w szczególności twórczości Dostojewskiego, dobrego filmu. Ślad po sobie zostawia również pracując w projekcie aktywizacji zawodowej rodziców samotnie wychowujących dzieci.

   Pasjonuje się tematyką przywództwa, wprowadzania zmiany w organizacjach oraz neuronauką. Relaksuje się uprawiając fitness.

    lucyna

    Lucyna Talejko

    Dr hab. Lucyna Talejko-Kwiatkowska, ur.1964 r., studiowała grafikę na ASP w Poznaniu. Zajmuje się grafiką projektową, jest autorem licznych okładek książkowych i ilustracji. Od 2006 roku prowadziła pracownię Projektowania Komunikatu Wizualnego na UAP, od 2011 r – Pracownię Grafiki Informacyjnej (infografiki). W ramach pracy Pracowni zrealizowano szereg projektów infograficznych dla organizacji pozarządowych, instytucji oraz projektów o charakterze edukacyjnym.

     magda

     Magda Kowalska

     Współzałożycielka CoWalski – Aleja Inspiracji. Przestrzeni do pracy na Sołaczu. CoWalski to nie tylko coworking, to nowoczesny warsztat pracy, miejsce spotkań dla ludzi, którzy pragną rozwijać swój własny biznes i życiowe pasje, który zrodził się z potrzeby własnej – wyjścia Mamy z domu.

     Z wykształcenia społecznik. Dotychczas zawodowo związana z poznańskimi agencjami reklamowymi specjalizującymi się m.in. w marketingu dzieci i młodzieży, FMCG, farmacji czy designem. Z pasji mediator rodzinny. Ostatnie lata to ciągłe poszukiwanie równowagi między rolą mamy, a pracą i pasją. Orędowniczka coworkingu jako idei aktywizującej. Ostatnio z powołania organizatorka warsztatów dla kobiet Kobiecy Poznań - Przebudzenie.

      monika

      Monika Synoradzka

      Jest PRowcem, który z zapałem bawi się narzędziami marketingu. Interesuje ją wszystko, co związane jest z marketingiem, Public Relations, e-Commerce i nowymi technologiami. Organizator Geek Girls Carrots Poznań, Hive61 i współorganizator szeregu innych inicjatyw. Jako Chief Marketing Officer w SpeedUP Venture Capital Group odpowiada za promocję funduszu, wspieranie społeczności startupowej, organizację spotkań z potencjalnymi pomysłodawcami oraz wsparciem spółek z portfela SpeedUp VC Group w zakresie komunikacji.

       zuzanna

       Zuzanna Kaniewska

       Od 2012 roku dyrektor AIP Poznań, studentka MBA Poznań – Atlanta i współwłaścicielka firmy SemStar.pl pozycjonującej strony internetowe. Specjalizuje się w komercjalizacji pomysłów biznesowych oraz wspieraniu StartUpów we wczesnej fazie rozwoju.

        Zapisz się:

        W przypadku nie stawienia się wszystkich zapisanych osób na warsztaty, wolne miejsca przydzielone zostaną zainteresowanym osobom podczas wydarzenia 8 maja br.