Sukces poznańskich drużyn w polskim finale Imagine Cup!

Imagine Cup to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów z zakresu tworzenia oprogramowania. Zwycięzców wyłaniano w trzech kategoriach: projekty społeczne, gry i innowacje.

Pierwsze miejsce w kategorii gry (Games) zajęła drużyna Pyra Squad z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ich gra The Blindness pozwala zanurzyć się w świecie fantasy, zbudowanym całkowicie z muzyki, efektów dźwiękowych i narracji. Twórcy stworzyli grę, z której mogą korzystać także osoby niewidome. Z kolei pozostali użytkownicy mogą poczuć, jak to jest być osobą pozbawioną tego zmysłu.

Pierwsze miejsce w kategorii innowacje (Innovation) jury przyznało zespołowi MIDI Studio Team z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ich projekt - interfejs MiDi Studio VR – pozwala użytkownikowi tworzyć i modulować dźwięki za pomocą dostępnych wirtualnych instrumentów. Aplikacja może służyć zarówno do komponowania, jak i do wykonywania muzyki na żywo.

W sierpniu polscy laureaci spotkają się z drużynami z innych krajów podczas międzynarodowych finałów w Seattle (USA). Zwycięzcy światowego finału otrzymają nagrodę – 100 tysięcy dolarów.

Trzymamy kciuki!!!