Sukces poznańskich studentów – PUT Lab Studenckim Projektem Roku w kategorii Kariera i rozwój osobisty

Studencki Projekt Roku organizowany przez firmę PZU to konkurs mający na celu promocję ciekawych inicjatyw studenckich oraz wybór tych najpopularniejszych, które zdobędą finansowanie i merytoryczne wsparcie Grupy PZU. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 35 tysięcy złotych.

Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach:

• Kariera i rozwój osobisty,
  • Nauka i technika,
  • Kultura, rozrywka i odpowiedzialność społeczna.

Studenckim Projektem Roku 2016 w kategorii Kariera i rozwój osobisty został PUT Lab – pierwszy studencki Makerspace. Studenci z Politechniki Poznańskiej stworzyli warsztat, w którym powstaje wiele innowacyjnych projektów. Jest to przestrzeń dostępna dla wszystkich kół naukowych i organizacji studenckich PP.

Otwarcie pracowni miało miejsce 16 grudnia 2015 roku. W ciągu niespełna 6 miesięcy istnienia miejsce to zyskało setki fanów oraz pozwoliło na realizację 18 projektów naukowych. PUT Lab wyposażony jest w urządzenia takie jak drukarka 3D, frezarka czy mikrokontrolery. Sukces pracowni spowodował, że Władze Politechniki Poznańskiej postanowiły rozszerzyć PUT Lab o kolejne pomieszczenie – zatem projekt wciąż się rozwija.

73ecbf9ce23953d006844e35c1331ac7,640,0,0,0