Skorzystaj z Erasmusa dla Młodych Przedsiębiorców

Poznański Park Naukowo-Technologiczny poszukuje Hostów – przedsiębiorców prowadzących swoją firmę dłużej niż 3 lata, chętnych do wzięcia udziału w programie Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców (EYE).

Na czym polega program?

Erasmus dla młodych przedsiębiorców jest programem pozwalającym na wymianę przedsiębiorców pomiędzy krajami europejskimi. Mogą wziąć w nim udział początkujący przedsiębiorcy „NE” New Entrepreneurs, którzy prowadzą swoją firmę nie dłużej niż 3 lata lub planują rozpocząć działalność gospodarczą oraz doświadczeni przedsiębiorcy (mikro, małe i średnie firmy) lub inne instytucje „HE” Host Entrepreneurs, prowadzące działalność na terenie UE od ponad 3 lat.

Rekrutacja odbywa się za pomocą platformy online, gdzie zarówno New Entrepreneurs, jak i Host Enterpreneurs zapisują się do bazy. Każdy ma tam możliwość opisania swoich wymagań, a Fundacja Uniwersytetu im. A. Mickiewicza
w Poznaniu, jako instytucja pośrednicząca ma za zadanie dopasować młodego przedsiębiorcę do doświadczonego, aby obydwu stronom zapewnić jak najlepszą współpracę.

Korzyści dla przedsiębiorcy/instytucji przyjmującej (Host Enterpreneur):

• Współpracę z młodym przedsiębiorcą trwającą do 6 miesięcy, bez ponoszenia kosztów jego wynagrodzenia (koszty pobytu młodego przedsiębiorcy
    u doświadczonego pokrywa Komisja Europejska).
  • Zdobycie wiedzy na temat rynków zagranicznych (młody przedsiębiorca wnosi dodatkową wiedzę do firmy).
  • Zbadanie możliwości rozszerzania swojej działalności biznesowej na rynkach zagranicznych (pomocą służy młody przedsiębiorca, który może dostarczyć informacji na temat rynku państwa, z którego pochodzi).
  • Nawiązywanie kontaktu z przedsiębiorcami/instytucjami z innych państw UE
    i okazji do współpracy z nimi (wiedza młodego przedsiębiorcy).
  • Naukę lub utrwalenie języka obcego przez pracowników aktywnie komunikujących się z młodym przedsiębiorcą podczas codziennej pracy.
  • Możliwość przekazania wiedzy i własnego doświadczenia młodym, zaczynającym przedsiębiorcom, inspirowanie, bycie ich mentorem.

Jak się zgłosić?

Poprzez stronę www.erasmus-entrepreneurs.eu, gdzie należy wypełnić formularz aplikacyjny i wybrać Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jako instytucję pośredniczącą („IO” – Intermediary Organisation). Szczegóły na http://goo.gl/At1VMk

Tagi: , , ,