2play – nowe spojrzenie na naukę muzyki

M2

Re-play, a później 2play to autorski pomysł na biznes, który zrodził się z zamiłowania do muzyki i zainteresowania nowoczesnymi formami edukacji. Andrzej Tokarski, czyli twórca i założyciel firmy, sam z zawodu nauczyciel muzyki, zrozumiał jak ograniczające jest udzielanie lekcji muzyki wyłącznie w tradycyjnej formie, czyli dla określonej grupy wiekowej i w (najczęściej) szkolnych murach. Celem działalności jest zarażanie muzyką i otwieranie jej dla jak najszerszego odbiorcy.

O ile Re-play działa na rynku lokalnym i opiera się głównie na udzielaniu indywidualnych lekcji uczniom w każdym przedziale wiekowym, tak 2play otwiera się na cały swiat i umożliwia ludziom z każdego zakątka kuli ziemskiej umówić się o dowolnej porze dnia lub nocy z nauczycielem muzyki.

Czym jest 2play? To aplikacja internetowa, która zainstalowana na iPadzie z dostępem do Internetu ułatwia ludziom, którzy zechcą uczyć się gry na instrumencie znaleźć pedagoga , który udziela lekcji muzyki. To kanał łączący również nauczycieli muzyki z całego swiata z ich potencjalnymi uczniami.

Jednak lekcje to nie jedyna oferta, jaką dysponuje aplikacja 2play. Są nią również recitale na zamówienie, wspólne muzykowanie z innymi użytkownikami aplikacji, czy też lekcje pokazowe ze znanymi osobami z branży muzycznej.

Aplikacja 2play obala bariery, które do tej pory dla wielu oznaczały rezygnację z własnych pasji lub marzeń związanych z muzyka, takie jak mieszkanie w odległych zakątkach swiata bez szkoły muzycznej w pobliżu czy też brak możliwości finansowych. Koszt lekcji muzyki w aplikacji kształtuje się od zera do kwot ustalanych indywidualnie przez nauczycieli, zależących od ich umiejętności, tego czy sa zawodowymi nauczycielami czy też może tylko ludźmi z pasją, którzy chcą dzielić się swoimi umiejętnościami z innymi użytkownikami aplikacji. 2play to również niepowtarzalne miejsce spotkań dla każdego, kto interesuje się muzyką.

Aplikacja jest już dostępna dla klientow w wersji Beta. Jest ona na etapie rozwoju i uzyskiwania bazy nauczycieli  oraz uczniow. Planem na niedaleką przyszłość jest rozwinięcie aplikacji do tego stopnia, że rzeczywiście niezależnie od tego w jakiej strefie czasowej przebywamy, będziemy mieli możliwość odbycia lekcji lub konsultacji muzycznej z dowolnie wybranymi przez nas samych mentorami . 2play to przyszłość edukacji muzycznej, która przestanie być luksusem dla wybranych.