Poznański projekt ma szansę powalczyć w finałach Imagine Cup w Seattle

Microsoft Imagine Cup to konkurs znany jako technologiczne mistrzostwa świata studentów. W tegorocznej edycji jury wybrało właśnie 15 najlepszych projektów w 3 kategoriach: Innowacje, Gry oraz Projekty Społeczne. 13 kwietnia podczas finałów krajowych zapadnie decyzja, które z nich będą miały szansę reprezentować Polskę podczas światowych rozgrywek Imagine Cup 2016 w Seattle.

Wśród polskich finalistów, w kategorii Innnowacje, znalazł się również projekt z Poznania - Mouse3D.

UltraSonicSquad z projektem Mouse3D reprezentuje Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Mouse3D to myszka wykorzystująca ultradźwięki pozwalając użytkownikowi w pełni wykorzystać możliwości trzech wymiarów w pracy na komputerze. Ta technologia ma wiele potencjalnych zastosowań, a jednym z nich jest kontroler w wirtualnej rzeczywistości. Specjalna rękawiczka, zawierająca czujniki drużyny UltraSonicSquad, mogłaby z powodzeniem zastąpić klasyczne kontrolery używane do wykonywania akcji w wirtualnym świecie. Celem projektu jest także integracja tego urządzenia z programami do modelowania 3D, takimi jak 3ds Max, AutoCAD, ZBrush czy Blender. Dzięki temu prace wykonywane przez architektów będą o wiele bardziej intuicyjne.