Zapraszamy na bezpłatne porady prawne!

W listopadzie i w grudniu br. Urząd Miasta Poznania zaprasza przedsiębiorców oraz osoby planujące rozpoczęcie działalności gospodarczej na bezpłatne porady prawne. Porady udzielane są w Ośrodku Doradczo – Szkoleniowym dla Przedsiębiorców w siedzibie Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa.

przestrzeń_SP15_fot. Mariusz Forecki (6)

Poznań od lat wyróżnia się na tle innych polskich miast pod względem liczby zakładanych i prowadzonych w mieście firm. Praktyka pokazuje jednak, że prowadzenie własnego biznesu bywa nie łatwe. Liczba przepisów prawnych regulujących prowadzenie działalności gospodarczej oraz pojawiające się w biznesie sytuacje trudne sprawiają, że przedsiębiorcy zmuszeni są do pogłębiania swojej wiedzy z zakresu przepisów prawa.

Przygotowując ofertę bezpłatnego doradztwa prawnego, chcemy wspierać zarówno przedsiębiorców, którzy już prowadzą swoją firmę jak i tych, którzy dopiero zaczynają – mówi Joanna Jajus Dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa.

Udzielane przez prawników porady dotyczą wszystkich spraw związanych z podejmowaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej. W ramach konsultacji można uzyskać m.in. informacje dotyczące zakładania firmy, zawierania umów, windykacji należności czy prawa pracy.

Zainteresowani mogą skorzystać z doradztwa w dniach: 18 i 25 listopada oraz 2 i 9 grudnia w godzinach od 10.00 do 14.00. Porady świadczone są w siedzibie Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404 (pokój nr 6). Udział nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Poza doradztwem prawnym w ofercie wydziału znajduje się także doradztwo podatkowe. W określone dni tygodnia skorzystać można z pomocy doradców podatkowych z Wielkopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych (każdy pierwszy i ostatni poniedziałek miesiąca, godz. 9.00-13.00) oraz pracowników poznańskich urzędów skarbowych (każdy czwartek, godz. 13.00-15.00).

Informacje o ofercie Urzędu Miasta Poznania dla przedsiębiorców:

poznan.pl/poznanbiznespartner