Poznański startup Elephant na Kickstarterze

11707549_1645579845723311_7991708752021825820_n


Elephant to poznański startup w dziedzinie rozwiązań z zakresu smart security. Firma, dzięki wygranej w prestiżowym konkursie Business Mixer organizowanym przez AIP Business Link, w listopadzie wybierze się na podbój Doliny Krzemowej w USA, by spotkać się z potencjalnymi inwestorami oraz partnerami biznesowymi.

W konkursie dla najlepszych innowacji Elephant pokonał 178 polskich startupów, prezentując Elephant Door – nowoczesny system alarmowy zabezpieczający mieszkania przed włamaniami.

Urządzenie Elephant Door zintegrowane jest ze smartfonem, co oznacza, że przy próbie włamania lub włamaniu wysyła użytkownikowi powiadomienie na telefon, włączając jednocześnie syrenę alarmową. System pozwala więc na bieżący nadzór domu, niezależnie od tego, gdzie znajduje się jego właściciel.

Również w listopadzie Elephant pojawi się na Kickstarterze, jednej z największych platform crowdfundingowych na świecie, gdzie powalczy o fundusze, które umożliwią produkcję urządzenia Elephant Door. Jeśli zbiórka funduszy zakończy się sukcesem inteligentny system alarmowy stworzony przez Polaków ma szansę zagościć w domach na całym świecie.

 

Informacje o startupie: http://myelephant.co/