Poznań przyciąga!

InformacjaPrasowa_ver1

Poznań po raz kolejny zaprasza ambitnych i zdolnych maturzystów do zapoznania się z ofertą edukacyjną, zawodową oraz rozrywkową miasta. Spotkania w szkołach z przedstawicielami świata biznesu, kultury i nauki, strona internetowa i spoty promocyjne mają przekonać młodych ludzi do podjęcia studiów właśnie w Poznaniu. Działania realizowane są w ramach Programu „Akademicki i naukowy Poznań”.

O wyjątkowości Poznania i o tym, że w Poznaniu można realizować każdą ze swoich pasji i ambicji zawodowych, w trakcie kampanii przekonywać będą młodzi ludzie sukcesu, absolwenci poznańskich uczelni – przedstawiciele biznesu, kultury i nauki. Osoby te zaprezentują swoje pasje i osiągnięcia podczas spotkań w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego. W prezentacjach wykorzystana zostanie formuła, w której realizowane są znane na całym świecie konferencje TEDx. To oznacza, że prelegenci mają tylko kilkanaście minut, by zarazić swoimi zainteresowaniami publiczność. Prelegenci to m.in. Tomasz Jabłoński – twórca startupu Qpony.pl, Jakub Sobczak – pomysłodawca PolakPotrfi.pl, Monika Synoradzka – Chief Communication Officer w SpeedUp Venture Capital Group, artystka Daga Gregorowicz (zespół DagaDana), czy Julia Ławniczak-Gościńska z PUT Motosport.

W trakcie spotkań w szkołach uczniowie zapoznają się także z ofertą kulturalną, rekreacyjną i sportową miasta. Zostanie im także przedstawiona oferta akademicka poszczególnych uczelni. Na zakończenie każdego spotkania uczniowie zostaną poproszeni o wypełnienie ankiety dotyczącej ich preferencji studiowania i wezmą udział w konkursie „Weekend w Poznaniu”, polegającym na uzasadnieniu dlaczego ktoś pragnie podjąć studia w naszym mieście. Nagrodę stanowić będą wycieczki do stolicy Wielkopolski. 10–ciu laureatów wraz z osobą towarzyszącą odwiedzi Poznań w grudniu podczas „Festiwalu rzeźby lodowej” i skorzysta z atrakcji, jakie oferuje miasto. Co ich czeka? To na razie tajemnica, ale przez dwa dni maturzyści z pewnością będą mieli okazję poznać m.in. ofertę rekreacyjną i kulturalną Poznania.