Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Poznaniu – porozmawiajmy o innowacjach

150 krajów, tysiące bezpłatnych szkoleń, wykładów i debat. 16 listopada rusza ósma edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego na świecie wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia oraz podejmowanie biznesowych inicjatyw. Poznański Park Naukowo-Technologiczny jest koordynatorem ŚTP w Wielkopolsce.

ŚTP to inicjatywa wspierająca przedsiębiorczość wśród różnych grup wiekowych i reprezentantów różnych profesji. Darmowe szkolenia i warsztaty w całym kraju dają większy dostęp do wiedzy niezbędnej dla wielu początkujących przedsiębiorców. Wymiana myśli z mentorami, porady specjalistów, ciekawe case study to tylko namiastka tego, co może zdobyć uczestnik ŚTP.

Kolejne edycje przyciągają coraz większą publiczność. W wydarzeniach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczestniczy blisko 100 tysięcy osób rocznie! Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są bezpłatne. Szczegóły odnośnie konkretnych wydarzeń organizowanych przez Partnerów ŚTP znajdują się na stronie http://tydzienprzedsiebiorczosci.pl/  w zakładce WYDARZENIA

Podczas inauguracji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Wielkopolsce, która odbędzie się 16 listopada w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Tragów Poznańskich, odbędzie się interaktywne spotkanie poświęcone tworzeniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w firmach – Innovation Management. Udział w wydarzenie jest bezpłatny, po uprzedniej rejestracji na stronie www Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego (Innovation Management).

Pierwsza część spotkania będzie miała formułę tzw. World cafe, czyli rozmów przy stolikach dedykowanych wybranym tematom, które pozwolą swobodnie wymienić doświadczenia, nawiązywać kontakty, pracować kreatywnie i jednocześnie pozyskać informacje oraz wsparcie od ekspertów Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Druga część wydarzenia jest współorganizowana przez Wielkopolską Izbę Przemysłowo-Handlową oraz Instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu. Odbędzie się ona w formie panelu dyskusyjnego w języku angielskim oraz krótkiego wystąpienia.

Równolegle, przez cały czas trwania Innovation Management, będzie odbywać się prezentacja innowacyjnych rozwiązań i firm powstałych w ramach projektów  realizowanych przez PPNT. Zwiedzający będą mieli okazję porozmawiać i wymienić się doświadczeniami z innowacyjnymi firmami start-upami, takimi jak IC Solutions (twórca technologii IC Pen wykorzystywanej np. podczas ostatnich wyborów w Kirgistanie) czy BBH Biotech (firma z branży biotechnologicznej, badająca wpływ dźwięków na mikroorganizmy). Na uczestników ŚTP będą czekali także naukowcy i wynalazcy, którzy przekuli swoje pomysły w biznes. Będzie można zapoznać się z wynalazkami z takich dziedzin jak medycyna i rehabilitacja, IT czy ochrona środowiska.

Spotkanie Innovation Management, będące jednocześnie inauguracją Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, odbędzie się 16 listopada, w pawilonie nr 14 MTP, w godzinach 11:00 -15:00.

Partnerem ŚTP może zostać każdy, komu zależy na rozwoju społecznym i gospodarczym swojego kraju. Wystarczy zarejestrować się na stronie projektu i zorganizować przynajmniej jedno wydarzenie między 16 a 22 listopada.