Rusza trzecia edycja BIHAPI – programiści i start-upowcy mile widziani!

BIHAPI to konkurs na stworzenie nowych, innowacyjnych aplikacji przy wykorzystaniu miejskich danych. Do tegorocznej, trzeciej edycji konkursu obok Warszawy, Poznania i Gdańska, przystąpiło Województwo Małopolskie oraz Miasto Kraków.

Na czym polega konkurs?

Celem jest:

1. popularyzacja idei Open Data,
  2. poszukiwanie pomysłów na innowacyjną aplikację, system lub usługę wykorzystującą interfejsy programistyczne API (Application Programming Interface),
  3. promocja dostępu do danych i zasobów treści publicznych udostępnianych przez polskie miasta

Dane udostępnione przez Województwo Małopolskie, Kraków, Warszawę, Poznań i Gdańsk pozwolą stworzyć innowacyjne rozwiązania mobilne w postaci aplikacji bądź nowych usług. Na stronie www.bihapi.pl udostępnionych będzie ponad 400 zbiorów otwartych danych miejskich, możliwych do pobrania poprzez 120 API. Programiści znajdą również ponad 30 API usług telekomunikacyjnych udostępnionych przez Orange Labs. Prace zostaną poddane ocenie jury, które wybierze najlepsze produkty pracy developerów.

logo_BIHAPI

Kiedy start?

13 października o godzinie 13:00 w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Gdańsku podczas konferencji prasowych z udziałem Prezydentów miast oraz Członka Zarządu Województwa Małopolskiego nastąpi oficjalne otwarcie 3 edycji BIHAPI 2015. W każdym z partnerskich miast odbędą się sesje informacyjne, czyli tak zwane rozgrzewki połączone z hackathonami.

Kto może zostać uczestnikiem?

Konkurs skierowany jest do programistów, studentów uczelni wyższych oraz zespołów tworzących innowacyjne aplikacje. Po zwycięstwo w konkursie mogą również sięgnąć małe i średnie przedsiębiorstwa, którym nie jest obca tematyka rozwiązań biznesowych opartych na zdobyczach nowych technologii.

Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać swoje rozwiązania przez stronę: www.bihapi.pl

12 listopada Organizator zakończy zbieranie zgłoszeń do konkursu!

W terminie od 27 listopada do 7 stycznia będzie trwała faza development’u pomysłów. 14 stycznia 2016 r. jury konkursowe wybierze najciekawsze i najbardziej użyteczne rozwiązania.

Jakie nagrody czekają na uczestników konkursu?

• główna nagroda pieniężna w wysokości 24 000 PLN – ufundowana przez Geecon
  • 3 nagrody pieniężne po 5000 PLN – ufundowane przez Orange Polska
  • nagroda pieniężna w wysokości 4000 PLN – ufundowana przez Fundacja Orange
  • tablet ufundowany przez Integreted Solutions