Design Thinking Week 2015

Design Thinking Week 2015 to ogólnopolski festiwal myślenia projektowego oparty na pracy warsztatowej.

W dniach 2-8 listopada 2015 r. interdyscyplinarne zespoły z różnych miast podejmą próbę rozwiązania wybranych problemów społeczności lokalnych i w praktyce poznają zasady Design Thinking.

Design Thinking to metoda tworzenia innowacyjnych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników.

Logo_DTW_15

Design Thinking Week Poznań 2015 odbędzie się 7 listopada. Będą to jednodniowe warsztaty, podczas których rozwiązywane będzie wyzwanie społeczne stawiane uczestnikom przez Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną. Warsztaty skierowane są do studentów II i III stopnia poznańskich uczelni wyższych, którzy w grupach postarają się znaleźć rozwiązanie tego trudnego problemu.

7 listopada na Politechnice Poznańskiej okaże się, który z zespołów poradził sobie z tym zadaniem najlepiej oraz które rozwiązania mają szansę zostać wdrożone w Wielkopolsce.

Design Thinking Week to ogólnopolska inicjatywa absolwentów programu Top 500 Innovators, w którym uczestniczą naukowcy i specjaliści transferu technologii. Wydarzenie to łączy i promuje lokalne działania związane z Design Thinking w środowisku akademickim i w biznesie.

Wydarzenie Design Thinking Week Poznań 2015 zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny! Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.