Poznański Park Naukowo-Technologiczny zaprasza na Piknik z Wyobraźnią i otwarcie Laboratorium Wyobraźni!

Już w najbliższa sobotę, 5 września, o godzinie 11:00 w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym, przy ul. Rubież 46A w Poznaniu, rozpocznie się Piknik z Wyobraźnią. Piknikowi będzie towarzyszyło uroczyste otwarcie Laboratorium Wyobraźni, pierwszego centrum nauki w Wielkopolsce.

Piknik z Wyobraźnią dla Naramowic
Pokazy robotów, wirtualna rzeczywistość, drony, tajemniczo brzmiący Knoocker, warsztaty plastyczne i taneczne oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców Naramowic podczas Pikniku z Wyobraźnią w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym.
Impreza wpisała się już na stałe w krajobraz Naramowic. W ubiegłym roku PPNT odwiedziło blisko 700 osób. W tym roku także liczymy na wysoką frekwencję. Tym bardziej, że pojawi się dużo nowych atrakcji. Oprócz wspomnianych już pokazów robotów, dronów czy oculusa – wirtualnej rzeczywistości, przygotowaliśmy pokazy i naukę szermierki, interaktywne gry, warsztaty  plastyczne, stoiska pokazowe dotyczące liofilizowanej  żywności i wiele innych.
Piknik rozpocznie się o godz. 11:00. Zakończenie planowane jest na godz. 17:00. Wstęp jest bezpłatny.

Otwarcie Laboratorium Wyobraźni
Główną atrakcją Pikniku będzie Laboratorium Wyobraźni, którego uroczyste otwarcie zaplanowaliśmy na godzinę 11:00, w budynku A Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, wejście A2. Laboratorium Wyobraźni to pierwsze w regionie centrum nauki i wyjątkowe miejsce, w którym można poznać tajniki nauki i zasady rządzące otaczającym nas światem. Dzieci i dorośli będą mogli poczuć się jak prawdziwi wynalazcy i dobrze się bawić w trzech różnych strefach Laboratorium: na wystawie naukowej, w eksperymentarium oraz planetarium. W tych trzech strefach będziemy przybliżać zagadnienia z takich dziedzin nauki jak fizyka, astronomia, chemia, biologia, archeologia, inżynieria i inne. Ideą działalności Laboratorium jest popularyzacja nauk ścisłych wśród dzieci i ich rodziców za pomocą zabawy, gier, warsztatów i samodzielnych eksperymentów. Chcemy pokazać, że nauka może być ciekawa!

5 września, w dniu otwarcia, na zwiedzających będą czekały darmowe wejściówki do Laboratorium Wyobraźni. Późniejsze zwiedzanie Laboratorium będzie możliwe po uprzedniej  rezerwacji miejsc na stronie internetowej: wyobraznia.ppnt.poznan.pl.
Chcemy, aby Laboratorium Wyobraźni stało się miejscem, w którym każdy będzie mógł odkryć w sobie naukowca i lepiej zrozumieć otaczający świat. Wierzymy, że ciekawość poznawcza, jaką rozbudzimy w dzieciach, zaowocuje odkryciami i wynalazkami, które zrewolucjonizują naszą przyszłość.