X Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym

logo_mwpz_png2

W dniach 4-5 grudnia 2015r. w Poznaniu odbędą się X Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym (Poznań Open Team Programming Championship) – to największe stacjonarne wydarzenie tego typu w Polsce, jedno z największych w Europie. Corocznie do stolicy Wielkopolski przyjeżdżają: zawodowi informatycy, doktoranci, studenci, uczniowie, oraz inni entuzjaści programowania, łamigłówek i pracy zespołowej z całej Polski i Świata. Mistrzostwa mają charakter otwarty i są bezpłatne, odbywają się równolegle
w laboratoriach Wydziału Matematyki i Informatyki UAM oraz Wydziału Informatyki Politechniki Poznańskiej.

Zawody trwają dwa dni, a udział w nich bierze ok. 500 osób. Całe wydarzenie rozpoczyna się wykładem inauguracyjnym w piątek – 4 grudnia na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po nim następuje sesja próbna, w której zawodnicy mogą spróbować swoich sił oraz sprawdzić sprzęt przed zawodami głównymi. Wieczorem dla wszystkich uczestników przygotowana zostanie strefa FUN ZONE. Drugi dzień imprezy to Zawody Główne, podczas których zawodnicy przez 5 godzin zmagają się z zadaniami algorytmicznymi. Ranking końcowy tworzony jest na podstawie liczby rozwiązanych zadań, a w przypadku ich równej liczby na podstawie sumy czasów rozwiązywania zadań.

Więcej informacji można znaleźć na: www.mwpz.poznan.pl bądź facebooku www.facebook.com/MWPZty.

Zapraszamy!