Aplikacja zachęcająca mieszkańców miasta do wspólnego działania

1

„Zepsuta ławka, zaśmiecony chodnik – chcesz, aby to się zmieniło? Działaj!” – tak przekonywał zespół Snowdog do używania aplikacji, którą stworzyli w ramach wydarzenia NeedApp Poznań. Rozwiązanie ma łączyć osoby, które mieszkają blisko siebie do wzajemnej pomocy, ale również do podejmowania inicjatyw na rzecz własnej okolicy. Jego prototyp powstał w nieco ponad trzydzieści godzin, a pełna wersja aplikacji już wkrótce zostanie oddana do użytku poznaniaków. Konkurs organizowany był przez Urząd Miasta Poznania oraz ECDF mKlaster.

NeedApp Poznań odbył się w miniony weekend, w dniach 20-21 czerwca. Misją uczestników wydarzenia, ustanowioną przez Urząd Miasta Poznania, było opracowanie aplikacji, która pomoże zmobilizować mieszkańców do aktywnego udziału w kształtowaniu obrazu ich otoczenia. Po siedmiu godzinach opracowywania pomysłów na aplikację i całej dobie przekładania ich na język programowania powstało sześć prototypów. Zwyciężył projekt stworzony przez firmę Snowdog, który bazuje na zgłaszaniu problemów na osiedlu i poszukiwaniu osób, które wesprą ich rozwiązanie. Może to być naprawa zepsutej ławki, posprzątanie placu zabaw czy trawnika przy bloku. Ponadto za jej pośrednictwem sąsiedzi mogą pomagać sobie nawzajem w codziennych czynnościach jak naprawy, wyprowadzanie psów czy zakupy.

Zwycięski projekt zostanie wdrożony i oddany do użytku poznaniakom już w około 2 miesiące po wydarzeniu. Co ważne rozwiązanie zostanie udostępnione na zasadach open source, dzięki czemu kod będzie mógł być stale rozwijany przez innych programistów.

http://www.needapp.pl/poznan