Doing business in…USA – kolejne spotkanie!

Interesuje Cię rozwinięcie swojej działalności za granicą, ale nie wiesz, jak to zrobić?

16Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Doing business in…”, które odbędzie się 21 maja w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym w sali 56 bud. C4. Tym razem podpowiemy, jak wystartować na rynku amerykańskim. Nasi prelegenci opowiedzą m.in. o warunkach prowadzenia biznesu w USA oraz o Polskich Mostach Technologicznych, czyli wsparciu przy rozpoczynaniu działalności na rynku amerykańskim.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, którego interesuje start na rynku zagranicznym, chciałbyś dowiedzieć się ważnych informacji, a dodatkowo nawiązać ciekawe kontakty, zachęcamy do rejestracji.

Zgłoszenia przyjmujemy do 19 maja. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o zabranie wizytówek.

Osoba do kontaktu: Anna Garbacka:anna.garbacka@ppnt.poznan.pl, tel.: 61 622 69 02

AGENDA

Prelegentami Doing business in the USA będą m.in.:

David E. Baker, Vice President for External Affairs, Illinois Institute of Technology, Executive Director, University Technology Park at IIT. Mr. Baker was named Vice President for External Affairs in March 1995. He is responsible for the University’s governmental relations, technology park development, and trustee relations. Since 2001, he has worked to create the University Technology Park at IIT of which he serves as Executive Director. He managed all university strategic plans from 1993 through 2009. He helped to create the Perspectives Charter Schools/IIT Math & Science Academy. Prior to joining the University, Mr. Baker served as President of The Illinois Coalition, whose mission is to strengthen the Illinois economy through science and technology. From 1980 to 1989, Mr. Baker served as the Executive Vice President of the Illinois State Chamber of Commerce, the state’s largest business advocacy organization. Mr. Baker served as the 2012-2013 President of the Association of University Research Parks, and on the boards of Perspectives Charter Schools, the Chicagoland Entrepreneurial Center( CEC) and Lincoln Park Village. He serves as Chair of the Heidelberg Club International of Chicago. He is a member of the Economic Club of Chicago. Mr. Baker holds an M.A. from Johns Hopkins University School of Advanced International Studies and an A.B. in History with a minor in Economics from Stanford University. He is married, has two children and lives in Chicago.

Witold Kajszczak, Koordynator Projektu – Departament Promocji Gospodarczej, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Od 20 lat uczestniczy w realizacji działań na rzecz budowania instytucjonalnego systemu wspierania przedsiębiorczości, finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Współpracował z władzami samorządowymi województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego w zakresie opracowania standardów regionalnych sieci wspierania biznesu oraz inicjowania, definiowania zakresu oraz rozwoju współpracy z Urzędami Marszałkowskimi w obszarze budowania regionalnych struktur wsparcia opartych na potencjale ośrodków zrzeszonych w Krajowym Systemie Usług dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz sieci Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich i innych regionalnych sieciach i ośrodkach wspierania przedsiębiorczości. Obecnie odpowiedzialny za wdrażanie działań w zakresie internacjonalizacji wysokotechnologicznych mikro-, małych i średnich przedsiębiorców w ramach projektu systemowego PARP „Polski Most Krzemowy” (poddziałanie 6.2.1 POIG) oraz zaprogramowanie kontynuacji instrumentu pn. „Polskie Mosty Technologiczne” (działanie 3.2.1 POIR) na rynku Stanów Zjednoczonych Ameryki, Irlandii, Izraela i Wielkiej Brytanii.

Organizator:

ppnt_logo inqbator_logo_szarosc_poziom