IX Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym

5-6 grudnia 2014 odbędą się IX Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym największe stacjonarne zawody programistyczne w Polsce, jedna z największych tego typu imprez na świecie. Kilkuset sympatyków programowania z całej Polski przyjeżdża do Poznania, aby walczyć o tytuł najlepszych algorytmików.

Miło nam poinformować, że wydarzenie odbywa się pod patronatem inicjatywy Startup Poznań.

MWPZ-ty 2013

Corocznie do stolicy Wielkopolski przyjeżdża ok. 400 uczestników, którzy zmagają się ze sobą podczas 5 godzinnych rozgrywek głównych. Całe Mistrzostwa trwają dwa dni i mają charakter otwarty. Zawodnicy startują w trzyosobowych zespołach, reprezentując uczniów, studentów, doktorantów, zawodowych informatyków oraz innych pasjonatów programowania, łamigłówek i pracy zespołowej. Wśród nich są laureaci wielu krajowych i miedzynarodowych konkursów. Uczestnicy to osoby, które potrafią pracować w zespole i rozwiązywać trudne problemy w warunkach stresu. Zawody odbywają się równolegle w laboratoriach Wydziału Informatyki Politechniki Poznańskiej oraz Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczestnictwo jest bezpłatne, chętni do wzięcia udziału w Mistrzostwach mogą rejestrować się poprzez formularz na stronie http://mwpz.poznan.pl/registerr.php do dnia 23.11.2014 roku.

Całe wydarzenie rozpoczyna się wykładem inauguracyjnym w piątek – 5 grudnia na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po nim następuje sesja próbna, w której zawodnicy mogą spróbować swoich sił oraz sprawdzić sprzęt przed zawodami głównymi. Wieczorem dla wszystkich uczestników przygotowana zostanie strefa FUN ZONE, gdzie prezentowane będą nowości technologiczne ze świata gier interaktywnych i nie tylko.  Drugi dzień imprezy to Zawody Główne, podczas których zawodnicy przez 5 godzin zmagają się z zadaniami algorytmicznymi. Ranking końcowy tworzony jest na podstawie liczby rozwiązanych  zadań, a w przypadku ich równej liczby na podstawie sumy czasów rozwiązywania zadań. Na koniec wydarzenia odbywa się zakończenie zawodów, na które składają się: podziękowania dla sponsorów, omówienie rozwiązań, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla zwycięzców. Całość wieńczy uroczysty bankiet.

Organizatorami Mistrzostw Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym są Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej, Wydział Matematyki i  Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Fundacja Science To Business.

Szczegółowe informacje na temat Mistrzostw można znaleźć na stronie internetowej: www.mwpz.poznan.pl