Zapraszamy do udziału w BIHAPI!

logo_BIHAPI (1)

BIHAPI to konkurs poświęcony popularyzacji Application Programming Interfaces (APIs) oraz OPEN DATA dostarczanych przez  ICT, Administrację samorządową. To już druga edycja  konkursu – w tym roku obok Warszawy dołączą do nas  Poznań i  Gdańsk.

Konkurs zaprasza wszystkich programistów (małe i średnie przedsiębiorstwa, studentów, osoby indywidualne), do tworzenia nowych, innowacyjnych aplikacji, systemów ukierunkowanych na Inteligente Miasta.

Cele konkursu:

• popularyzacja idei OpenMiddleware oraz technologii Telco i usług opartych na Open Data, Web APIs, Telco APIs, WebRTC,
    • poszukiwanie rozwiązań biznesowych będących innowacyjną aplikacją, systemem lub usługą wykorzystujących interfejsy programistyczne API (Application Programming Interface).

Gdzie mogę dowiedzieć się więcej o BIHAPI ?: na stronie www.bihapi.pl

Kiedy?:

1. Zbieranie Zgłoszeń od dnia 9 października 2014 r. do dnia 4 listopada 2014 r.
  2. Etap 1  preselekcja Projektów od dnia 5 listopada 2014 r. do dnia 18 listopada 2014 r.
  3. Etap 2  faza developerska od dnia 21 listopada 2014 r. do dnia 15 grudnia 2014 r.
  4. Ogłoszenie laureatów Konkursu do dnia 31 stycznia 2015 r.

Kim są uczestnicy?:

• Pierwsza grupa to małe i średnie przedsiębiorstwa tworzące biznesowe rozwiązania.
  • Druga grupa uczestników to indywidualni programiści lub zespoły tworzące innowacyjną aplikację, system lub usługę – jesteśmy otwarci na osoby fizyczne, studentów lub każdego, kto ma świetny pomysł.

Jakie typy aplikacji będą budowane?: Developerzy mają możliwość stworzenia innowacyjnej aplikacji, systemu lub usługi. Orange, wraz z partnerami zaprasza wszystkich kreatywnych programistów do wzięcia udziału w konkursie i stworzenia innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących  Open Data, Web APIs Telco APIs and WebRTC.

API OpenMiddleware pozwala programistom na dostęp do otwartych danych (open data) dotyczących m.in. komunikacji miejskiej, rozkładu jazdy autobusów i tramwajów, Park & Ride, ścieżek rowerowych, miejsc sportu, edukacji, urządzeń użytku publicznego, jednostek samorządowych itp.

Kto jest organizatorem?:  R&D Orange Labs Polska (Centrum Badawczo-Rozwojowe)

Kto jest Partnerem konkursu?: Oracle Communication (partner technologiczny),  Miasto Stołeczne Warszawa, Miasto Gdańsk, Miasto Poznań, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, IQ Partners, Black Pearls, SpeedUp Group, Investin, TechSoup, Fundacja Orange, Fundacja Pracownia badań i innowacji społecznych Stocznia, Centrum Cyfrowe Fundacja Projekt: Polska, geecon.org, Gdański Park Naukowo-Techniczny, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Co można wygrać?:.

główna nagroda pieniężna w wysokości 12 000 PLN .– ufundowane przez Geecon;

• 3 nagrody pieniężne po 5000 PLN – ufundowane przez OPL;
  • nagroda pieniężna w wysokości 4000 PLN.– ufundowane przez Fundacja Orange;
  • pakiet: zaproszenie na konferencję Geecon w roku 2015 w Krakowie oraz nagroda pieniężna w wysokości 2500 PLN. Zaproszenie na konferencję obejmuje: zakwaterowanie (3 noce), koszty podróży dojazdu na konferencję nieprzekraczające 1000 USD oraz możliwość zaprezentowania Projektu na konferencji.– ufundowane przez Geecon;
  •  praktyki studenckie u Organizatora w Orange Labs o czasie trwania 3 miesięcy dla 3 osób spośród Uczestników będących studentami  – ufundowane przez OPL

Ponadto istnieje możliwość zaproszenia wybranych Uczestników reprezentujących firmy do udziału w Programie Akceleracji Orange FAB opisanego na stronie www.orangefab.pl.

Z uwagi na Partnerów w postaci funduszy kapitałowych istnieje możliwość inwestycji w jeden lub kilka Projektów (łączna pula do 1 000 000 PLN) w celu utworzenia spółki z wybranymi Uczestnikami, co będzie regulowane odrębnymi umowami.

Jak zgłosić Projekt?: Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać swoje rozwiązania przez stronę www.bihapi.pl . Orange wraz z Partnerami będzie oceniać rozwiązania na podstawie kryteriów przedstawionych w regulaminie konkursu (dostępny na stronie konkursu).

logo_propozycja_27.08_pom