Twórcy Dice+ i Qpony.pl zachęcają do studiowania w Poznaniu

Poznań, jako zaskakująco przyciągające miasto, jest areną działań wielu interesujących ludzi: społeczników, artystów, naukowców, startupowców, przedsiębiorców czy filozofów. Sukces w tym mieście osiąga dużo młodych osób, które warto poznać i których pomysłami możesz się zainspirować. W najnowszej kampanii promocyjnej Miasta Poznania, do studiowania w naszym mieście zachęcają twórcy jednych z najbardziej rozpoznawalnych startupów w Polsce: Qpony.pl i Dice+

Qpony.pl, czyli Tomasz Jabłoński, Marcin Lenkiewicz i Krzysztof Łuczak

Bez tytułu

Twórcy aplikacji do pobierania kuponów zniżkowych. Zaczynali od rozdawania rabatów przy Moście Teatralnym w Poznaniu, a w ciągu 3 lat rozprowadzili ponad 3.000.000 katalogów zniżkowych w 20 miastach w Polsce. Z czasem konwencjonalny sposób dostarczania rabatów zamienili na aplikację mobilną, którą pobrało już 250.000 osób. Zaskakujące, że mają po 26 lat.

Absolwenci poznańskich uczelni – Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Uniwersytetu Ekonomicznego, pochodzą z Opalenicy, Słupska i Poznania. Tomek i Krzysiek znają się jeszcze z czasów liceum, a z Marcinem poznali się na studiach.

W czasie studiów w Poznaniu kształcili się w kierunkach niezwiązanych z nowoczesnymi technologiami. Tomek skończył prawo, Krzysiek rachunkowość, a Marcin anglistykę. Dwóch pierwszych kontynuuje edukację na studiach doktoranckich na swoich uczelniach.
Na pomysł założenia firmy wpadł Tomek podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych. Chcąc przenieść ideę couponingu na polskie realia, przywiózł z USA torbę wypełnioną kuponami rabatowymi i stworzył pierwszy polski katalog rabatowy Qpony.pl.

W wolnym czasie biegają maratony, rozwijają się, podróżują. Na pierwszy rzut oka różnią się wszystkim, ale łączy ich jedna idea, przyjaźń i wspólna wizja na przyszłość.

Qpony.pl

Dice+ Patryk Strzelewicz

10450801_860380347324225_2867007975596825044_n

DICE+ to uniwersalny kontroler do cyfrowych gier planszowych. Pozwala połączyć przyjemność z grania w tradycyjne gry planszowe z nieograniczonymi możliwościami oferowanymi przez urządzenia mobilne, takie jak tablet. Kontroler komunikuje się z grami uruchomionymi na tabletach lub innych urządzeniach typu smart za pomocą technologii Bluetooth. DICE+ zamienia tablet w szeroką gamę interaktywnych gier planszowych zawierających elementy rywalizacji lub współpracy, przeznaczonych dla ludzi w każdym wieku. DICE+ stanowi niejako klucz do całego systemu cyfrowych gier planszowych, który systematycznie wzbogacany jest o nowe tytuły.

dicepl.us

Zapraszamy także do odwiedzania strony kampanii Poznań Przyciąga!
poznanprzyciaga.pl