Poznańscy biznesmeni podzielą się swoją wiedzą ze studentami

wyklad Business Mentoring (1)

Jedenastu przedstawicieli kadry zarządzającej firm zrzeszonych w Konsorcjum Marki Poznań poprowadzi wykłady otwarte dla studentów. Odbędzie się to w ramach projektu „Business Mentor” realizowanego przez Miasto Poznań na początek nowego roku akademickiego. Przedsiębiorcy przedstawią własne case studies, które pozwoliły im na osiągnięcie sukcesu w biznesie. To pierwszy taki projekt w kraju. Jego inaugurację zaplanowano na 10 października.

Warto podkreślić, że sam projekt „Biznes Mentor” nie jest czymś nowym. Od kilku lat w jego ramach Ośrodek Doradczo – Szkoleniowy Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa organizuje cykliczne szkolenia przede wszystkim dla osób zainteresowanych podjęciem własnej działalności gospodarczej. Tematyka poruszana podczas szkoleń dotyczy głównie księgowości w małej firmie oraz zasad sporządzania biznesplanu. Do tej pory w projekcie udział wzięło ok.  800 osób.

- Poznań szuka ciągle nowych sposobów na rozwój swojej akademickości. Wykłady tych, którzy naukową teorię przełożyli na praktykę w biznesie, to nasz sposób na to, by pokazać Poznań jako miasto otwarte na studentów i które stwarza odpowiednie warunki do interakcji różnym grupom. To też promocja miasta jako silnego ośrodka akademickiego oraz wspieranie przedsiębiorczości młodych ludzi. Liczę na owoce takich działań - mówi prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Do projektu „Business Mentor” włączyły się firmy współpracujące z Miastem Poznań w ramach Konsorcjum Marki Poznań tj. Alba, Beyond, Century Link, DGA, Hama, INEA, NIVEA, Rule Financial, TPA Horwath, Solaris oraz Volkswagen Poznań. Przedstawiciele marek w trakcie otwartych wykładów na Uniwersytecie Ekonomicznym i Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa podzielą się ze studentami swoim doświadczeniem z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej i osiągania sukcesów w biznesie. Dla przykładu, Kinga Podraża-Myszkowska z firmy INEA poprowadzi wykład pt. „Szansa na sukces – sponsoring tytularny INEA Stadionu”, a Rafał Roszak z firmy Beyond.pl podzieli się ze studentami wiedzą z obszaru IT, prezentując 10 praw ekonomiki chmur.

- Projekt „Business Mentor” jest kolejnym dowodem na to, że firmy zrzeszone w Konsorcjum Marki Poznań potrafią współpracować na różnych płaszczyznach. Bardzo się cieszę, że tym razem udało nam się wypracować projekt skierowany stricte do studentów. To pierwsze tego typu działanie od początku funkcjonowania Konsorcjum - tłumaczy Łukasz Goździor, dyrektor Biura Promocji Miasta.

-  Dla nas to szansa by pokazać młodym ludziom na przykładzie DGA, które ma za sobą prawie 25-letnią historię, że biznes to nie tylko sukcesy, ale też porażki, z których należy zrobić dobry użytek. Chcielibyśmy w ten sposób zainspirować ich do przemyśleń oraz przekazać cenne wskazówki wynikające z wielu lat praktyki, które na pewno wykorzystają w swojej  późniejszej karierze zawodowej - dodaje Andrzej Głowacki, prezes firmy DGA.

Harmonogram wykładów:

• 10.10, godz. 12, sala 407, budynek Główny UEP, al. Niepodległości 10; Łukasz Rychlicki, Alba Thyment – Global Small Enterprise. Kiedy i jak ruszyć na globalny rynek?
  • 15.10, godz. 11:30, sala 0011, budynek Główny UEP, al. Niepodległości 10; Andrzej Głowacki, DGA S.A. – Biznesowe przypadki DGA
  • 16.10, godz. 12, sala 418, budynek Główny UEP, al. Niepodległości 10; Rafał Roszak, Beyond.pl – 10 praw ekonomiki chmur, czyli jak IT wspiera rozwój biznesu.