Geek Girls Carrots #22 – 21 sierpnia 2014

Marchewki nie odpoczywają na rajskich plażach i już planują dla Was kolejne spotkanie Wszyscy głodni niecodziennych tematów i inspirujących osób są proszeni o przybycie w czwartek 21 sierpnia do CK Zamek na godzinę 18:00 na wspólną ucztę intelektualną. Co to jest fablet i jak interpretować zasadę Pareto w aspekcie testowania oprogramowania dowiecie się od Ewy Bielskiej podczas prezentacji o testowaniu aplikacji mobilnych. Paulina Wyrt, wprowadzi was w tajniki tworzenia animacji (jedną z animacji autorstwa Paulino możecie zobaczyć poniżej). Kasia Aleksandrowicz zapozna nas z nanomateriałami oraz sposobami ich zastosowania. Powie nam też o tym jak nanomateriały wykorzystać do budowy… bolidu.
Widzimy się 21 sierpnia, o 18.00 w Centrum Kultury Zamek. Sala pod Zegarem.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji: http://ggcpoznan22.evenea.pl/

Agenda:
18.00 – Rozpoczęcie
18.10 – Ewa Bielska – O testowaniu
18.35 – Paulina Wyrt – O powstawaniu animacji
19.00 – Kasia Aleksandrowicz – O nanomateriałach i … bolidzie
________________________
Ewa Bielska
Ewa jest absolwentką Bioinformatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, międzynarodowych studiów BioHealth Computing i studentem Studium Podyplomowego inżynieria oprogramowania na Politechnice Poznańskiej. W zespole pracującym nad aplikacjami mobilnymi w Grupie Allegro rozwija swoje kompetencje testerskie, programistyczne i negocjacyjne. Certyfikowana entuzjastka Scruma i pasjonatka tańca ludowego.
Paulina Wyrt
Studentka animacji na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Wieloletnia współpracowniczka Centrum Sztuki Dziecka, organizatorka i prowadząca warsztaty z zakresu filmu animowanego. Zajmuje się ilustracją i reżyserią filmu animowanego. Laureatka wielu konkursów min. w roku 2012 zdobyła pierwsze miejsce podczas konkursu filmów jednominutowych TheOneMinutes w kategorii forma oraz prezentowała film „bez tytułu” w Galerii Careof w Mediolanie podczas festiwalu identi_TY Animated Film Festival.
Kasia Aleksandrowicz
Ukończyła studia inżynierskie na Politechnice Poznańskiej na kierunku Inżynieria Materiałowa. Aktualnie kontynuuje zdobywanie wiedzy w tym kierunku na drugim stopniu. Moją specjalizacją są nanonametariały. Prowadziła badania nad bionanomateriałami kompozytowymi w zastosowaniu w implantologii. Interdyscyplinarność inżynierii materiałowej jest dla niej szalenie inspirująca. Bierze udział w projekcie Formuła Student, pracuje wspólnie z innymi studentami nad własnym bolidem aby wystartować w międzynarodowych zawodach. W projekcie pełni funkcję koordynatora od spraw materiałów. Pracuje nad zastosowaniem powłoki superhydrofobowej w poszyciu, wykorzystując nanotechnologię.