Światowy Tydzień Przedsiębiorczości już w Wielkopolsce!

Miło nam poinformować, że Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM, został oficjalnym  koordynatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w regionie Wielkopolski. To największe „święto przedsiębiorczości” odbywa się w ponad 120 krajach na całym świecie!

ŚTP to międzynarodowy ruch promujący przedsiębiorczość oraz podejmowanie działań na rzecz lokalnych społeczności (edukowanie ich w tym zakresie i zachęcanie do podejmowania biznesowych inicjatyw). Co roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości współtworzą firmy, organizacje pozarządowe, uczelnie wyższe i osoby prywatne.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości uzyskał poparcie wielu światowych przywódców, w tym prezydenta USA Baracka Obamy, premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona, czy premiera Izraela Benjamina Netanyahu.

Jak przebiega ŚTP?

Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę  np. zakładanie i rozwijanie własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki. Wydarzenia te będą odbywały się w dniach 17-23 listopada 2014.

Do kogo jest skierowany ŚTP?

ŚTP skierowany jest do wszystkich osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat przedsiębiorczości, bez względu na wiek i wykształcenie (np. młodzież, studenci, absolwenci, przedsiębiorcy itd.)

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to ponadto:

- kampania społeczna „Twarze przedsiębiorczości” (zupełnie inne spojrzenie na świat przedsiębiorców)

- konkurs przedsiębiorcza szkoła (stwórz i zrealizuj projekt we własnej szkole)

- konkurs „Twarze przedsiębiorczości” (5 kategorii konkursowych dla przedsiębiorców)

UWAGA: jeśli chciałbyś dołączyć do wydarzenia jako partner napisz do nas.

STP

Więcej szczegółów już wkrótce! Stay tuned!

www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl